+370 678 59 069

Triatlono savaitgalis

Praėjęs savaitgalis buvo ypač dosnus triatlono renginių gausa, o daliai sportininkų ir podiumais.

Šeštadienį – Lietuvos kroso triatlono čempionatas, Ironman Taline.

Sekmadienį – Europos triatlono jaunimo taurės etapas Rygoje, Rygos triatlonas, Ironman ir 70.3 Gdynėje, Ironman 70.3 Taline

Savaitgalis prasidėjo Lietuvos triatlono kroso čempionatu, grįžusio į Nemenčinę. Į nišines varžybas susirinko kiek daugiau nei 70 sportininkų, o dėl prizinių vietų amžiaus grupėse vyko ypač įtempta kova. Visgi labiausiai akį traukė II-os distancijos batalijos. Čia po plaukimo persvarą turėjęs Titas Pumputis, ilgai neišlaikė už savęs patyrusio Donato Stulgio. Pranašumas dviračio rungtyje ir geras Donato bėgimas, užtikrintai alytiškį atnešė į pirmą vietą!

Moterų įskaitoje toliau dominavimą rodo, Baltijos šalių vicečempionė, Inga Paplauskė. Visoje varžybų eigoje TRItono atstovė rodė užtikrintą pranašumą. Antroje vietoje finišavo BTT Cloud sportininkė Unė Narkūnaitė. Trečioje – aibę techninių nesklandumų turėjusi Orinta Mauraitė.

Į nemokamą TSK Darna triatlono estafečių renginį susirinko net 19 komandų!

Į Europos taurės etapą Rygoje susitiko net 34 ypač pajėgus vaikinai iš 15 valstybių ir 17 merginų iš 10 valstybių. Tarp dalyvių ir 7 Lietuvos sportininkai (Ugnė Paurytė, Rugilė Girštautaitė, Beatričė Vinciūnaitė, Džiugas Karklelis, Robertas Gegužis, Kristupas Rimkus ir Kasparas Apkevičius). Rygos triatlono įskaitoje startavo net 19 (!) Lietuvos atstovių ir atstovų.

Europos taurės etapas ir jaunimo startas prasidėjo su nesklandumais – neveikė startinis signalas. To pasekoje, starto metu kilo sumaištis, kuri turėjo įtakos ir galutiniams jaunimo rezultatams. Visgi, net po nesklandaus starto Džiugui Karkleliui pavyko iš vandens išlipti ganėtinai neblogoje pozicijoje ir dirbti dviračių grupėje. Finišo liniją Džiugas kirto 20-oje vietoje. Kitiems lietuviams sekėsi kiek sunkiau: Kristupas Rimkus Europos taurėje debiutavo su 29 vieta, o Kasparas Apkevičiu finišavo 31-as. Nepasisekė Robertui Gegužiui, kuris dėl techininių gedimų pasitraukė iš dviračio rungties.

Merginų starte pavyko išvengti nesklandumų. Antroje grupėje visą laiką važiavo Rugilė Girštautaitė, kiek toliau už grupės, su Suomijos sportininke dirbo ir Ugnė Paurytė. Beatričė Vinciūnaitė atsiliko kiek daugiau, bet irgi nebuvo viena – mynė kartu su Latvijos sportininke.

Gerą bėgimo laiką pademonstravusi Ugnė Paurytė, finiše aplenkė Rugilę ir užėmė 13-ą vietą, vos 5 s. atsilikdama nuo Estijos atstovės. Rugilė finišavo 14-a, o Beatričė neatlaikė latvės tempo ir finišo liniją kirto 17-a.

Rygos triatlono varžybose lietuviams startai buvo labai įvairūs:

M13 grupėje Justinas Babkin finišavo 4-as, Kristupas Tamutis 5-as, Deividas Kazlauskas 9-as, Rokas Martinaitis 10-as, Kristupas Kenstavičius 14-as.

F11 grupėje Liepa Tamutytė užėmė garbingą 5-ą vietą, iškart už jos finišavo ir Saulė Rimkevičiūtė

F13 grupėje Emilija Vasiljevaitė taip pat buvo 5-a. Mėta Skirpstė užėmė 8-ą vietą.

M15 grupėje Kajus Rudokas užėmė 7-ą vietą, Zigmas Reisas, ilga laiką buvęs tarp lyderių, po nesėkmingo bėgimo finišavo 11-as, Raigardas Mozgeris 13-as.

M17 grupėje and podiumo lipo VMSC Ruonių Oskaras Grigonis (2-a vieta!), Ignas Petničia užėmė 4-ą vietą, Kristijonas Bekampis liko 7-as.

F15 grupėje dar vieną medalį padovanojo Ūla Sijavičiūtė (2-a vieta!)

F17 grupėje, net ir po griūties dviračiuose, pirmą vietą iškovojo Kamilė Murnevaitė!

Atviroje mėgėjų grupėje Gustė Rimšaitė konkuravo su vyrais ir finišavo 18-a.

Galiausiai M60 vyrų amžiaus grupių kategorijoje startavo ir Vytautas Ruškys iš Naujosios Akmenės. Vytautas finišavo 3-ias!

Savaitgalis buvo pažymėtas ir amžiaus grupių sportininkų startais Estijoje ir Lenkijoje. Visų rezultatus sunku surinkti į vieną vietą, bet galima pasidžiaugti, pagrindinėmis akimirkomis:

Lietuvos triatlono rinktinės narys Igor Kozlovkij užėmė labai garbingą 3-ią vietą Talino Ironman 70.3 M25-29 amžiaus grupėje (4:17:32). Visgi dar aukščiau už Igorį finišavo Gediminas Pajėda, užėmęs 16-ą vietą iš 886 dalyvių (4:16:40). Dar trys lietuviai (Dovydas Vaičiulis, Petras Katinas ir Artūras Meškutavičius) tilpo į 11-os valandų ribą.

Gdynėje pilną Ironman distanciją du lietuviai: Edgar Deduchov ir Airidas Gražinskis sugebėjo įveikti per greičiau nei 10 valandų. Edgaras užėmė garbingą 35-ą, o Airidas 36-ą vietas. Tomas Bulotas ir Mantas Jablonskis išlipo iš 11 valandų.

70.3 distancijoje Gdynėje, labai gerai sustartavo ir Tautvydas Kopūstas, kuris iš 1 123 dalyvių užėmė 25-ą vietą (4:19:18). Tautvydas M25-29 AG užėmė 2-ą vietą! į šimtuką pateko dar trys Lietuvos sportininkai 😉