+370 678 59 069

Baltijos šalių čempionatas

Liepos 18 – 25 dienomis, Estijoje vyko jaunių triatlono stovykla, kurioje dalyvavo 4 Baltijos šalys: Suomija, Estija, Latvija ir Lietuva. Stovyklos darbą vainikavo Baltijos šalių čempionatas, kuris Lietuvos jauniams buvo tikrai sėkmingas – 1 auksas, 3 sidabrai ir 2 bronzos. Taip pat, Elito įskaitoje Inga Paplauskė nedaug nusileido Latvijos atstovei ir iškovojo garbingą antrą vietą. Tuo tarpu, Tadas Cecevičius amžiaus grupėje (20-29 m) irgi lipo ant trečio pakylos laiptelio. Į Estiją atvyko ir gerai žinomas amžiaus grupių triatlono entuziastas, Juozas Kieras, kuris iškovojo 3-ią vietą amžiaus grupėje.

Stovyklos planavimo darbai prasidėjo dar gerokai anksčiau, daug darbo turėjo ir organizatoriai estai ir atskiros federacijos. Aukšto meistriškumo komiteto sprendimu į stovyklą buvo siunčiami ir pilnai apmokami šie jaunių grupės sportininkai: Kamilė Murnevaitė, Jomilė Pribušauskaitė, Brigita Šniukštaitė, Zigmas Reisas, Pijus Dapkus, Oskaras Grigonis, Kristupas Rimkus ir Ditas Šidlauskas. Sportininkus lydėjo Eugenijus Rakitinas (Ignalina) ir Lukas Kontrimavičius (Vilnius).

E. Rakitinas stovyklos darbą apibendrino taip: “Treniruočių stovykla buvo organizuota aukščiausiu lygiu, mūsų jaunimas turėjo puikias galimybes konkuruoti treniruotėse su geriausiais Estijos, Latvijos ir Suomijos triatlonininkais. Kiekvieną dieną sportininkams buvo rengiami ir teminiai vakarai, kur jie galėjo tobulinti savo anglų kalbos žinias bendraudami su kitų šalių atletais. Pagrindinis stovyklos organizatorius, dviejų olimpinių žaidynių dalyvis, Marko Albert, buvo tikras pavyzdys visiems stovyklos dalyviams. Mūsų treneriai įgavo didelės patirties matydami kaip organizuojamos ir vykdomos treniruotės, kokie taikomi krūviai, kiekvieną vakarą treneriams buvo organizuojamos paskaitos.”.

Nuomonei antrino ir L. Kontrimavičius: “Estijos MTS buvo puikus renginys tiek sportininkams tiek treneriams. Pasisemta daug patirties iš puikaus trenerio ir jo auklėtinių. Stovykloje buvo daug diskutuojama apie kiekvienoje šalyje vyraujančias problemas, kaip jas spręsti, kaip jų išvengti. Nors iš pirmo žvilgsnio rodėsi, kad stovykla bus labai sunki, tačiau praėjo labai greitai ir lengvai tiek treneriams, tiek sportininkams, matyt dėl to, kad buvo didelis noras tobulėti, domėtis ir viskas buvo labai įdomu. Galima teigti, kad tokios stovyklos stumia visą komandą į priekį, nes matom puikų pavyzdį iš kaimynų, kaip galima puikiai ir stipriai sportuoti”

2021 m. Baltijos šalių jaunių čempionas Z. Reisas užbaigė stovyklos emocijas: “Tai buvo begalo reikšmingos dienos su labai patyrusiais treneriais. Stovyklos vadovas buvo 2 kart olimpinių žaidynių dalyvis ir labai daug kartų stovėjęs triatlono pasaulio taurėje ant pakylos, todėl stengiausi įsisavinti kuo daugiau informacijos ir išmokti kuo daugiau naujų dalykų. Išties sužinojau daug, išmokau irgi. Susipažinau su daug nuostabių atletų su kuriais sportavau ir leisdavau laisvą laiką visas dienas.”

Lietuvos jauniai toliau tęsia vidinę atranką į rugsėjo pabaigoje vyksiantį Europos jaunių triatlono čempionatą, Turkijoje. Galutinė komandos sudėtis paaiškės po paskutiniojo Lietuvos triatlono taurės etapo, PRO-JUNIOR startų.

Lietuvių rezultatai Baltijos šalių čempionate

Zigmas Reisas Jauniai (B) 1-a vieta
Ugnė Paurytė Jauniai (A) 2-a vieta
Robertas Gegužis Jaunimas 2-a vieta
Rugilė Girštautaitė Jaunimas 2-a vieta
Ūla Sijavičiūtė Jauniai (B) 3-ia vieta
Džiugas Karklelis Jaunimas 3-ia vieta
Nojus Balkevičius Jauniai (B) 14-a vieta
Kristupas Rimkus Jauniai (A) 4-a vieta
Oskaras Grigonis Jauniai (A) 5-a vieta
Pijus Dapkus Jauniai (A) 9-a vieta
Ditas Šidlauskas Jauniai (A) 16-a vieta
Kamilė Murnevaitė Jauniai (A) 4-a vieta
Brigita Šniukštaitė Jauniai (A) 6-a vieta
Jomilė Pribušauskaitė Jauniai (A) 7-a vieta
Liepa Tamutytė Vaikai (D) 7-a vieta
Kristupas Tamutis Vaikai (C) 6-a vieta
Justinas Babkin Vaikai (C) 7-a vieta
Rokas Martinaitis Vaikai (C) 11-a vieta

Elitas ir suaugę:

Inga Paplauskė Elitas 2-a vieta
Lukas Prokopavičius Elitas 6-a vieta
Igor Kozlovskij Elitas 8-a vieta
Jaunius Strazdas Elitas Nefinišavo
Tadas Cesevičius AG 20-29 m. 3-ia vieta
Juozas Kieras AG +70 m. 3-ia vieta

Renginio akimirkas galime pamatyti Simono Jakubausko nuotraukų albume: ALBUMAS