+370 678 59 069

Europos jaunių triatlono čempionatas

Vakar prasidėjęs Europos jaunių triatlono čempionatas džiugino savais rezultatais!

Varžybų formatą sudaro pusfinaliai ir finalai (A dėl medalių ir B – paguodos). 84 pajėgiausiai Europos jauniai (vaikinai ir merginos atskirai) padalinti į 3 pusfinalius. 9 geriausi kiekvieno pusfinalio dalyviai patenka į A finalą, kaip ir trys papildomi geriausi laikai, likę už 9-ko ribos. Iš likusių sportininkų atrenkama 30 geriausių laikų, kurie traukiami į B finalą. 

Varžybas atidarė merginų pusfinaliai, kurie padovanojo Lietuvai istorinį pasiekimą – A finalą. Puikiai suplaukusi, Panevėžio triatlono klubo, Vidmanto Urbono auklėtinė, Ugnė Paurytė toliau buvo savoje stichijoje: kantriai darbavosi dviračių grupėje ir bėgime nepaliko vilčių varžovėms. Sportininkė parodė 3-ią geriausią bėgimo rungties įveikimo laiką. Iš viso distancijoje Ugnė užtrūko 44 min. 15 s. ir užėmė 9-ą vietą, kuri garantavo patekimą į A finalą.

Tarptautinių varžybų debiutantės Jomilė Pribušauskaitė (00:47:01) ir Kamilė Murnevaitė (00:48:18) liko kiek toliau nuo finalų ribos ir savo pasirodymus baigė. Abi sportininkės II ir III-iame pusfinaliuose užėmė 23-ias vietas.

Pirmąjį vaikinų pusfinalį pradėjo Vilniaus “Ruonių” atstovas Zigmas Reisas (treneriai Lukas Kontrimavicius ir Kęstutis Steponavičius). Būdamas vienas iš jaunausių dalyvių, Zigmas parodė 5-ą geriausią dviračio rungties laiką (!!). Visgi, to neužteko ir galutinėje rikiuotėje jaunis liko vos per kelias vietas nuo B finalo (00:41:38). Antrasis pusfinalis Lietuvai buvo sėkmingas – padovanojo B finalą. Triatlono klubas “TRI-FUN” atstovas Kristupas Rimkus (treneriai Alina ir Andrėjus Rancevai), kovojo iki galo, savo pusfinalyje užėmė 16-ą vietą (00:39:53) ir užtikrintai pateko į B finalą! Paskutinysis startavo tik šiais metais iš plaukimo į triatloną atėjęs Oskaras Grigonis (treneris Donatas Balandis). Lietuviui pavyko iš vandens lipti su didele sportininkų grupe, kas jau suteikė gerą poziciją tolimesnei kovai, bet incidentas dviračiuose atėmė galimybę kovoti dėl finalų (00:44:32). 

Didžiuojamės visais mūsų rinktinės nariais. Linkime produktyvaus poilsio ir nekantriai laukiame šeštadienio finalų ir sekmadienio mišrių estafečių starto!

Rezultatai: https://bit.ly/3ovyYDo