+370 678 59 069

Duatlono Lietuvos čempionais tapo M. Mačionytė ir T. Pumputis

Pajėgiausi Lietuvos triatlono meistrai, bėgimo ir dviračių sporto entuziastas savaitgalį Anykščiuose, greta Puntuko akmens, išsiaiškino, kas yra pajėgiausias Lietuvos duatlono čempionate.

Bėgimo, važiavimo dviračiu ir vėl bėgimo rungtį vienijanti triatlono – olimpinės sporto šakos – atmaina reikalauja ištvermės ir universalumo, o natūraliems vandens telkiniams atšalus yra puiki galimybė pasivaržyti ir įvairesnei dalyvių auditorijai.

Elito grupėje, kurios dalyviams reikėjo nubėgti 4,5 km, po to nuvažiuoti dviračiu 20 km ir finišą pasiekti po dar 3 km bėgimo, savo meistriškumą patvirtino 16-metis Panevėžio triatlono klubo narys Titas Pumputis. Vienu perspektyviausių Lietuvos triatlonininkų vadinamas vaikinas po pirmosios bėgimo rungties buvo įgijęs 30 sekundžių persvarą prieš artimiausius persekiotojus, bet dviračių rungtyje Titą 3 varžovai pavijo ir į paskutinę bėgimo rungtį favoritų grupė išskubėjo drauge. Vis dėlto jaunesnis už pagrindinius konkurentus T. Pumputis nugalėjo (1 val. 3 min. 44 sek.) – sidabro apdovanojimą elito grupėje pelnęs Martynas Tamulis nuo jo atsiliko 33 sek., o trečioji vieta atiteko Marijui Rindzevičiui (atsiliko 37 sek.).

Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo nenuilstanti Miglė Mačionytė – įvairiose ištvermės varžybose dalyvaujanti sportininkė savo kolekciją papildė pirmuoju Lietuvos čempionės titulu.

Šioje distancijoje pagal amžiaus grupes nugalėtojais tapo Rytis Grašys (1 val. 4 min.  sek. , 1994-1995 m.) ir Rimas Jankūnas (1 val. 7 min. 2 sek., 1964-1973 m.).

Jaunesni sportininkai ir vyresni veteranai bei mėgėjai varžėsi trumpesnėje distancijoje (3 km bėgimas, 12 km važiavimas dviračiu ir 1,5 km bėgimas). Čia savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Fausta Rimkutė, Povilas Gokas, svečias iš Latvijos Vladimiras Klavniekas (tarp Lietuvos atstovų vyresnių nei 60 m. amžiaus grupėje pajėgiausias buvo Vaclovas Markaitis), Vytautas Ruškys ir Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Dainius Kopūstas, o absoliučiai geriausią rezultatą šioje distancijoje pasiekė vilnietis Jaunius Strazdas.

Patys mažiausi dalyviai startavo trumpiausioje distancijoje – bėgo 1,5 km, dviračiu važiavo 6 km ir bėgo dar 750 m. Čia Lietuvos čempionų vardus iškovojo Evelina Tomkevičiūtė, Beatričė Vinciūnaitė, Matas Bernadickas, o tarp pačių mažiausiųjų pergalę šventė 7 metų viešnia iš Latvijos Madara Klavniece.

Pajėgiausi Lietuvos triatlono meistrai sezono dar nebaigė – jų artimiausiu metu laukia startai Latvijoje ir Estijoje. Kol kas mūsų šalies atstovai realiai pretenduoja į 4-6 Baltijos šalių čempionų vardus įvairiose amžiaus grupėse. O kylančia šalies triatlono žvaigžde vadinamas Titas Pumputis jau galvoja apie 2014 metais vyksiantį jaunimo olimpinį festivalį. Jaunimo olimpinėmis žaidynėmis vadinamose varžybose sportininkas tikisi dalyvauti, sėkmingai įveikęs kitų metų pavasarį vyksiančią atranką.

titas

Duatlono vykusio anykščiuose rezultatai: čia čia ir čia