+370 678 59 069

Gegužę Panevėžyje varžysis vieni stipriausių jaunųjų Europos triatletų

Gegužės 22 d. Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai iš Lietuvos bei užsienio turės ypatingą galimybę stebėti vienus stipriausių bei perspektyviausių Europos jaunimo triatletų, kovojant dėl įskaitinių Europos jaunimo taurės reitingo taškų, kurie yra pirmasis žingsnis Olimpinių žaidynių link. Panevėžio miesto savivaldybės, Lietuvos triatlono federacijos ir partnerių organizuojamo Europos jaunimo triatlono taurės etapo metu, Panevėžio senamiesčio gatvėse skries dviračiai, naujai rekonstruotas Senvagės miesto parkas taps varžybų epicentru. Dalyviai kviečiami stebėti unikalias super sprinto varžybas (350 metrų plaukimo, 10 kilometrų važiavimo dviračiu ir 2,5 kilometrų bėgimo rungtis), kuriose Lietuvos vardą gins perspektyviausias triatlono jaunimas. 

Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius džiaugiasi, kad federacija šiemet turi galimybę organizuoti elitines varžybas Lietuvoje: ,,Paskutinį kartą Panevėžio mieste 2017 metais vyko Europos jaunių čempionatas, kuris buvo ypač sėkmingas renginys. Mūsų komandai išties džiugu, jog tarptautines varžybas galime grąžinti į Lietuvą. Norėčiau išskirtinai padėkoti Panevėžio miesto savivaldybei už ne tik didžiulę pagalbą organizuojant varžybas, bet ir Europinės klasės varžybų infrastruktūros užtikrinimą miesto centre. Gegužės 22 dieną dalyviai galės mėgautis puikiomis trasomis, o žiūrovai – fantastiškais vaizdais, nes atnaujintas Senvagės parkas idealiai pritaikytas tokio pobūdžio varžybų stebėjimui.”

Šių metų balandžio mėnesį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbė, kad šiemet valstybės finansavimas skirtas  29-ioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms, tarp kurių pateko ir 64,5 tūkstančius eurų gavo Europos jaunimo triatlono taurės etapas. Būtent ši valstybės parama padės užtikrinti Europos triatlono sąjungos iškeltus aukštus varžybų reikalavimus. Panevėžio varžybos daugiau nei dvylikoje Europos valstybių taps paskutiniuoju pasiruošimo etapu prieš artėjantį Europos triatlono čempionatą, kuris vyks gegužės 26 – 29 d., Lenkijoje.

Iškart po Europos jaunimo triatlono taurės etapo toje pačioje vietoje vyks ir Lietuvos triatlono federacijos generalinio rėmėjo ,,Arimex” atvirasis Lietuvos sprinto čempionatas. Šiose varžybose laukiami visi triatlono mėgėjai iš Lietuvos ir užsienio. Norint užtikrinti kokybišką varžybų eigą, dalyvių skaičius yra ribojamas. Varžybose gali dalyvauti iki 70 vyrų bei iki 70 moterų. O stipriausi 8 vyrai ir 8 moterys bus apdovanoti piniginiais prizais. Startiniuose sąrašuose jau yra ne tik Lietuvos elitas, bet ir pajėgūs Estijos, Latvijos sportininkai. Dalyvius traukia ir pirmą kartą Lietuvoje taikoma aplenkimo ratu taisyklė, kuri iš varžybų pašalina tuos sportininkus, kurie bus aplenkti ratu dviračių rungtyje. Tikimasi atkaklios kovos dėl prizinių vietų ir čempionų vardų.

Lietuvos triatlono federacija kviečia visus triatlono bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjus gegužės 22 dieną susitikti triatlono šventėje Panevėžio Senvagės parke ir tapti unikalaus tarptautinio renginio stebėtojais.